Blog

Videoprohlídky

Koupě nové nemovitosti začíná ve většině případů na internetu. A právě tam je prostor pro upoutání pozornosti zákazníka a také pro vytvoření co nejkomplexnějšího dojmu z nemovitosti. Zkrátka chcete ukázat potenciálnímu kupci, že nejede na prohlídku zbytečně a upoutat ho co nejdřív.

Videoprohlídky se stávají trendem poslední doby čím dál více. A není divu. Video začíná vládnout internetu a je škoda jej nevyužít.

Realitní makléři tvoří videoprohlídky různě po svém a každému vyhovuje jiný styl. Myslím, že bych je mohl rozdělit do tří kategorií.

Prohlídka s řečníkem

Jeden typ videoprohlídky jsou videa se slovem. Makléř v takovém videu vyjde s kůží na trh a ukáže sám sebe před kamerou. Slovem provází záběry domu a představuje jej. Pokud se makléř rád prodává i se svou osobou, neježí se mu chlupy, když se slyší na videu a má jistý a srozumitelný projev, jen mu fandím. Určitě taková prohlídka pomůže kupci nabýt dojmu, že si dům prohlíží opravdu na živo po boku makléře.

Samozřejmě se ale mohou objevit videoprohlídky, kde projev makléře není zcela jistý nebo srozumitelný a raději bych se přikláněl k poslouchání ticha nebo příjemné hudby.

Prohlídka jako průvodce

Já volím videoprohlídky, kde není mluvené slovo, ale náhledy do domu i jeho okolí provází hudba a text. Takové prohlídky nechají klientovi čas a klid na prohlédnutí různých zákoutí. Text mu k tomu elegantně dovysvětlí, kam se právě dívá a kde jsou různé benefity. Kupec si může sám vytvořit obrázek a podrobnosti mu rád odvyprávím telefonicky nebo poté osobně.

Nepořizuji videoprohlídku ke každé nemovitosti, ale snažím se tvořit je o to kvalitněji. I z toho důvodu je samozřejmě nenatáčím sám, ale najímám si na jejich tvorbu profesionály. A to je zcela běžné. U spousty makléřů nacházím videoprohlídky ve výborné kvalitě, některé například doplněné i záběry z dronů apod. Na jednu takovou videoprohlídku se můžete podívat zde.

Prohlídka jako neprohlídka

Setkal jsem se také s videoprohlídkami, kterým bych přízvisko „video“ vůbec nepřisuzoval. Někdy jsou za videoprohlídku považovány pouze rozhýbané fotografie ve slideshow. Těm já příliš nefandím, spíš je považuji za ztrátu času.

Ať už je prohlídka jakákoli, jsou některé věci, na které by ale neměla nikdy zapomínat. Videoprohlídka by neměla nic tajit. Pokud je v domě jedna nádherná místnost s novým nábytkem a za zdí je podmáčený kout, který bude potřebovat velkou rekonstrukci, inzerát by to měl přiznat. On si toho klient stejně nakonec všimne na živo a jen to vzbudí dojem, že mu něco tajíte. Určitě by měla být komplexní i tak, že ukáže interiér i exteriér. Když se zamiluji do domu zvenčí, začnu se těšit, co mě čeká uvnitř a video najednou skončí, budu asi dosti zklamaný kupec.

A proč vůbec videoprohlídky makléři dělají?

Je to nástroj, jak ukázat dům nebo byt co nejcelistvěji. Fotografie jsou sice hodně vystihující a ukazují všechny části bytu, ale video se může po místnosti rozhlédnout, prohlédnout velkou část pokoje a klient si dokáže uspořádání domu lépe představit. Někdy dokonce vidíte více, než byste si prohlédli na živo. Například letecké snímky jsou v některých lokalitách k nezaplacení. Videoprohlídky tedy odhalují z toho zajíce více než jen uši.

Pomáhají také zaujmout ve výčtu inzerátů. Video totiž táhne, a to nejen v realitách. Je to forma pasivní zábavy, kterou při tom všem hledání a probírání se inzeráty oceníme. Necháme se videem na chvíli provést a bavit.

A některé nemovitosti si je zkrátka zaslouží. Krásné veliké domy, luxusní vily, nebo chaty na neopakovatelných místech jsou takové prezentace zkrátka hodny.

Chcete i Vy prodávat nemovitost s makléřem, který investuje do profesionálního fotografa a výroby kvalitní videoprohlídky? Zavolejte mi a domluvíme se :-)

4.6.2018