Blog

Makléř = zoufalec?

„Koupím byt v této lokalitě - platba hotově“

Kolegové, kolegové… Většiny z vás si vážím jako odborníků, schopných obchodníků, či minimálně fajn lidí, se kterými rád pokecám.

Co mě ale začíná čím dál víc vadit, jsou lístky typu „Koupím byt v této lokalitě - platba hotově“. Opravdu potřebujete dělat z lidí blbce? Opravdu chcete, aby na tuhle profesi každý soudný člověk koukal z patra a o všech z nás si myslel, že jsme banda tupců, kteří se nedokážou dostat k obchodu jiným způsobem, než klamáním (rozuměj lhaním)?

Jen za poslední půlrok jsem ve své schránce našel přes třicet podobných lístečků! K tomu občas zažiju úsměvnou událost, kdy si myslím, že je to nějaká legrace, abych se posléze dozvěděl, že to tak není: Například, když jdu z mnou prodaného domu sundat plachtu zjistím, že plachta je pryč a ve schránce nabídka na spolupráci od makléře, který se pyšní tím, jak jsou největší a že má kupce na tuto nemovitost.

Kolego, pokud chceš spolupracovat, zvedni telefon a zavolej mi. Rád s Tebou udělám obchod, podělíme se o provizi a všichni (včetně klienta) budeme spokojení. Také mě opravdu baví, když zvoníš na nemovitosti a zkoušíš přesvědčit mého klienta, aby mě obešel. Dělám tuhle práci přes deset let a můžu se pochlubit, že tohle zkoušíš zbytečně. Moji klienti mě neobchází, u každého z nich jsem na základě referencí a doporučení. Nemusím navolávat (obtěžovat) a přesto mám dostatek práce. Dělej svou práci s rozumem a myšlenkou, že chceš udělat dobrý obchod a půjde to samo (dobrý obchod = všichni jsou spojení).

Nemám patent na rozum, nejsem nejlepší makléř na světě a ani ho nemám největšího ve vesmíru. Mám ale dost situace, kdy musím svým klientům vysvětlovat, proč je někdo otravuje podobným způsobem.

25.10.2016